Kim jest Adam Jarecki?

Wybory Łódź: Adam Jarecki, miejsce 3

Nie jestem zawodowym politykiem. Jako maturzysta sprzedawałem komputery, potem ubrania, prowadziłem sklepik zoologiczny w lecznicy “Pod Koniem”, zająłem się dodatkami krawieckimi... Pod koniec ubiegłego wieku (jak to brzmi!) odkryłem swoją drogę zawodową: Internet i jego niezwykłe możliwości. Na początku było to tylko hobby, dziś jest to moja specjalizacja.
Nie jest mi jednak obca administracja oraz struktury bardziej korporacyjne. Dawno temu byłem radnym Rady Miejskiej w Łodzi (1994-1998), odpowiedzialnym za informatyzację UMŁ. Do dzisiaj elementy systemu MAGISTRAT 2000 funkcjonują w czeluściach urzędowych serwerów. Wówczas poznałem od środka urząd i sposoby skutecznego postępowania z administracją - a nie zawsze było łatwo, oj nie zawsze. Aktualnie pracuję w dziale marketingu instytucji kultury.
Mam 45 lat i jeśli to dla kogoś ważne - jestem zodiakalnym Rakiem.


Co chcę zrobić?

Oto moje zainteresowania polityczne:

  • kultura i jej wpływ na społeczeństwo - szczególnie jako środek wychowawczy dla dzieci i młodzieży, swego rodzaju “druga noga” obok klasycznej edukacji
  • metody poprawiające jakość życia osób w wieku powyżej 50 lat. Gdy opiekowałem się rodzicami, na własnej skórze odczułem wszystkie trudności i problemy seniorów - a mam świadomość, że jest mi już do nich bliżej niż do studentów. Dlatego program dla seniorów jest moim priorytetem.
  • europeizacja Łodzi - aby stała się miastem przyjaznym dla biznesmenów, turystów czy studentów zagranicznych. Chcę zacząć od dopilnowania przetłumaczenia portalu UMŁ na język angielski. Pamiętam, że to co moimi rękami powstało w 1997 roku w jego wersji anglojęzycznej - wciąż jeszcze pokutowało dwa lata temu! Następnie po prostu... wyłączono wersję anglojęzyczną i obecnie nie ma jej wcale.
  • bardziej szczegółowy opis programu można znaleźć na dole strony głównej, znajdują się tam działy: 11 konkretów dla Łodzi, Miasto kobiet, Nowoczesna kultura, Szczęśliwa dojrzałość, Europeizacja Łodzi.

| Mój program dla Łodzi | Remonty na Starym Polesiu | Remonty na Bałutach |


Gdzie kandyduję?

Kandyduję do Rady Miejskiej w Łodzi w okręgu 2. Składa się on z dwóch części.
Na Bałutach Centrum (region zamknięty ulicami Włókniarzy, Teresy, Łagiewnicką i Manufakturą) mieszkam przez prawie całe życie - od 1977 roku.
Druga część okręgu - Stare Polesie (zamknięte ulicami Jana Pawła, Wróblewskiego, Wólczańską i znowu Manufakturą) to moje miejsce pracy przez ponad 25 lat - od piwnicy na rogu Więckowskiego i Gdańskiej przez Kopernika przy Lipowej po Wólczańską koło Górniaka. Przez całe dekady byłem tam zatem codziennie, klnąc niekiedy wraz z mieszkańcami na utrudnienia w transporcie czy parkowaniu.


Proszę o Twój głos 21 października!

 

Wybory Łódź: Adam Jarecki, miejsce 3